Rolladë me biskota Sedefi Petit Beure

Rolladë me biskota Sedefi Petit Beure

“Momentet më të bukura kalohen kur kafen e shoqërojmë me rollatë me biskota”Përbërësit2 Paketime Sedefi Petit Beure1 Gotë qumësht3 Lugë Kakao100 gr. çokollatë e zezë për gatim125 gr. margarinë3 Lugë sheqerArra ose lajthia sipas shijesPërgatitja:Në një tenxhere...
Bombicat me biskota Sedefi

Bombicat me biskota Sedefi

“Bombicat e famshme ideale për çdo moment”Përbërësit300 gr. keksa të bluar,180-200 gr. sheqer,200 gr. margarin,200 gr. miell kokosi,150 gr. çokollatë,100 ml. qumësht.Për lyerje:Miell kokosi apo çokollatë gatimi (sasia sipas dëshirës).Përgatitja:Në tenxhere hedhim...
Torta e famshme me biskota te bluara, Torta Zalli

Torta e famshme me biskota te bluara, Torta Zalli

“Torta Zalli, mjaftë e pasur dhe ideale për festa”Artikujt:6 pudinga vanilje,1.5 litër qumësht,1 margarinë10 lugë gjelle sheqer,300 gr biskota te bluara Sedefi300 gr arra te bluara imët,300 gr miell kokosi,1 cokollatë për zierjeUdhëzimet:Përziejmë pluhurin e pudingës...
Ëmbëlsirë dietale me sheqer të kaftë Sedefi

Ëmbëlsirë dietale me sheqer të kaftë Sedefi

“Ëmbëlsirat i shijojmë edhe më shumë kur ato janë të shëndetshme!” IngredientsFirst ingredients¾ cup of Whole-wheat flour.1 cup brown sugar2 full tablespoons cocoa powder1 teaspoon salt1 teaspoon cake powder¾ teaspoon baking sodaSecond ingredients:1 egg,½ cup of milk...
sqAlbanian