lider nË industri

Themeluar në vitin 1990, Sedefi Commerce fillimisht ka startuar si një firmë e vogël tregtare e cila veprimtarinë e vet e ka shtrirë kryesisht me tregtimin e artikujve ushqimor si dhe me tregtimin e pemëve dhe perimeve nga Maqedonia e Turqia. Në vitin 1992 është hapur marketi dhe veprimtaria e firmës vetëm sa kishte filluar të zgjerohet. Në vitin 1994 ka startuar linja e parë e prodhimit privat në Kosovë, linja e prodhimit të sheqerit kokërr dhe më pas edhe sheqerit kristal 1/1 si dhe paketimi i tyre.

SHEQER KOKERR

LLOKUM PREMIUM

PETIT BEURE

KEKS I BLUAR

FAMILY SWEET MIX

PREMIUM LLOKUM

rRITJA E KOMPANISË

Me rritjen e kërkesave të tregut Sedefi në vitin 2004 startoi me linjën e re te prodhimit llojeve të ndryshme të biskotave me një teknologji moderne me standard Evropian. Suksesi në treg me
biskota ishte i padiskutueshëm. Sedefi Commerce mbuloi 90% të tregut Kosovar.

riciklimi

Në vitin 2009 Sedefi fillon me linjë të re at të prodhimit dhe riciklimin të nailonit dhe në 2013 me
prodhimin e disa llojeve të shkopinjëve. Sot, Sedefi Commerce ka 40 punëtorë së bashku me
pronarin Ahmet Sedefi dhe operon ne tërë tregun kosovar me shumë artikuj. Kjo është arritur

falë cilësisë së produkteve dhe korektësis ndaj konsumatorëve.

VIDEO

BLOG

Rolladë me biskota Sedefi Petit Beure

Rolladë me biskota Sedefi Petit Beure

“Momentet më të bukura kalohen kur kafen e shoqërojmë me rollatë me biskota”Përbërësit2 Paketime Sedefi Petit Beure1 Gotë qumësht3 Lugë Kakao100 gr. çokollatë e zezë për gatim125 gr. margarinë3 Lugë sheqerArra ose lajthia sipas shijesPërgatitja:Në një tenxhere...

Bombicat me biskota Sedefi

Bombicat me biskota Sedefi

“Bombicat e famshme ideale për çdo moment”Përbërësit300 gr. keksa të bluar,180-200 gr. sheqer,200 gr. margarin,200 gr. miell kokosi,150 gr. çokollatë,100 ml. qumësht.Për lyerje:Miell kokosi apo çokollatë gatimi (sasia sipas dëshirës).Përgatitja:Në tenxhere hedhim...

Torta e famshme me biskota te bluara, Torta Zalli

Torta e famshme me biskota te bluara, Torta Zalli

“Torta Zalli, mjaftë e pasur dhe ideale për festa”Artikujt:6 pudinga vanilje,1.5 litër qumësht,1 margarinë10 lugë gjelle sheqer,300 gr biskota te bluara Sedefi300 gr arra te bluara imët,300 gr miell kokosi,1 cokollatë për zierjeUdhëzimet:Përziejmë pluhurin e pudingës...

Ëmbëlsirë dietale me sheqer të kaftë Sedefi

Ëmbëlsirë dietale me sheqer të kaftë Sedefi

“Ëmbëlsirat i shijojmë edhe më shumë kur ato janë të shëndetshme!” IngredientsFirst ingredients¾ cup of Whole-wheat flour.1 cup brown sugar2 full tablespoons cocoa powder1 teaspoon salt1 teaspoon cake powder¾ teaspoon baking sodaSecond ingredients:1 egg,½ cup of milk...

PARTNERËT

KONTAKT

LOKACIONI

Vitomirica, R-101, 30090

TELEFONI

039 442 444 / 044 180 070

eMail

sedeficommerce@gmail.com

ORARI

8:00-17:00

sqAlbanian